Creative Headset HS-1200 – test

Zacznijmy od tego na co zwraca się uwagę na początku – czyli wygląd. Całość utrzymana w czerni i srebrach, przedstawia prosty, nowoczesny design. Mimo swej lekkości, sprzęt jest bardzo solidnie wykonany. Dodatkowo, istotną  zaletą jest wygoda –  siedzimy przed komputerem, a słuchawek praktycznie nie czujemy  na głowie (wydaje się, że powinny być cięższe). Jako, że są to bezprzewodowe słuchawki, żadne kabelki nam się nie majtają (no chyba, że je ładujemy). Dzięki metalowym regulatorom i giętkiemu mikrofonowi możemy dopasować headset do naszej głowy. Cztery przyciski na jednej ze słuchawek pozwolą nam regulować głośność (piekielnie wygodna sprawa!), czy odbierać i wyłączać rozmowę. Standardowo sprzęt jest kompatybilny z Windows Messenger, aby działał ze Skypem wystarczy zmienić dwa skróty klawiszowe. Mikrofon włączamy lub wyłączamy zależnie od jego położenia. Do góry – wyłączony, do dołu – włączony.

Przejdźmy dalej. Instalujemy sterowniki. Podłączamy nadajnik pod USB. Swoją drogą od nadajnika odchodzi drugi kabelek, przez który ładujemy słuchawki, dzięki czemu nie musimy bawić się w wymianę baterii, a i cały headset jest dużo lżejszy. Sprzęt Nie nie posiada żadnego wyświetlacza, więc spytacie skąd wiadomo kiedy bateria się rozładowuje? Gdy słyszymy co jakiś czas kilka piknięć w słuchawkach, powinniśmy podłączyć przewód doładowujący. Laptopy poleasingowe

Jako człowiek, któremu muzyka towarzyszy zawsze i wszędzie na chrzest bojowy słuchawek wybrałem Winampa. Włączam muzykę i… jest okropnie! Dźwięk przesterowany, nie da się niczego słuchać. Od razu wydało mi się to podejrzane. Test na innym playerze (Windows Media Player) i wszystko jest w porządku. Okazało się, że sterowniki słuchawek nie współgrają za bardzo z winampowym waveoutputem, jednak zmiana outputa i chwilka zabawy equalizerem (a możemy regulować na dwóch, gdyż każdy player ma swojego i na nim ustawiamy podstawową konfigurację i dostrajamy ją  mixerem w słuchawkowym Volume Panel) sprawia, że możemy cieszyć się dobrą jakością dźwięku (ocena  – 4/5).  X-Fi Crystalizer (polecam mieć włączony na maximum) sprawia, że brzmienie jest bardziej przejrzyste i dynamiczne, dzięki czemu możemy cieszyć się lepszą jakością odbioru –   nie ważne, czy to dźwięki muzyki, czy odgłosy walki w grze.

Czarne gąbeczki dobrze wytłumiają od wewnątrz i na zewnątrz,  co się bardzo przydaje, gdy siedzimy późno w nocy , a nie mieszkamy sami. Lub odwrotnie, gdy nie chcemy by odgłosy domowego życia zakłócały nam przyjemność z gry, muzyki czy filmów. komputery Warszawa

Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, to oczywistą sprawą do testów jest zasięg. Bez żadnej straty w jakości można sobie chodzić po pokoju. Co jest wygodne – włączamy rozmowę z kimś przez Skype i możemy położyć się na łóżku po drugiej stronie pokoju. Ale co się stanie jak wyjdziemy z pokoju? Pojawiają się zakłócenia, oczywiście im dalej od nadajnika tym większe. Jednak jeśli np. chcemy udać się na chwilkę do kuchni po coś do picia, da się przeżyć (a tak robiłem, jakość może nie była zbyt dobra, jednak dokładnie słyszałem co się dzieje na moim komputerze).

Sama nazwa „Gaming Headset” określa nam, na co ukierunkowane są słuchawki. Zapaleni gracze potrafią docenić porządne słuchawki, które są niezastąpionym akcesorium, jeśli chodzi o rozgrywki on-line, nie ważne czy to MMORPGowy World of Warcraft , czy przykładowo FPS jak Counter Strike. Komunikacja to podstawa skuteczności drużyny. Dzięki Creative HS-1200 szybko możemy reagować, gdy np. kogoś słyszymy zbyt cicho, nie musimy zwiększać głośności w programie wystarczy kilka razy kliknąć w przycisk na słuchawce i już wyraźnie słyszymy naszych kompanów.

Gdy robiłem szybki research na temat tych słuchawek, natrafiłem na ciekawą informację, mianowicie okazuje się, że HS-1200 na prawdę rozkładają skrzydła dopiero pod Vistą. Niestety,  sam posiadam jedynie Windowsa XP i nie było mi dane skonfrontować tego z rzeczywistością.

Oceny

Wygląd: 4.5/5
Wykonanie: 4.5/5
Obraz: /5
Dźwięk: 3.5/5
Funkcje: 4/5
Instrukcja: 4.5/5
Stosunek ceny do jakości: 4/5
Ogólnie: 3.5/5

Plusy:

* + tłumienie innych dźwięków
* + dobrze sprawdzają się przy zabawie on-line

Minusy:

* problemy z winamp
* cena
* średnio nadają się do słuchania muzyki
* zasięg

Podsumowanie:

Słuchawki spełniają swoje zadanie, jednak najlepiej zostaną wykorzystane przez graczy i na Windowsie Vista. Jeżeli szukamy słuchawek do muzyki, powinniśmy raczej rozejrzeć się za innymi słuchawkami.

Krzysiek Konarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *