Patch 1.3.45 do Fallout 4 – usprawnienia oprawy graficznej

 

Z początkiem lutego opublikowano aktualizację do gry Fallout 4 w wersji 1.3. Wprowadzono w niej dwa usprawnienia oprawy graficznej w ramach programu GameWorks – HBAO+ oraz technikę PhysX FleX do symulacji efektów cząsteczkowych.

 

Technika HBAO+, znana z wielu innych gier, znacząco zwiększa jakość efektu cieniowania światła rozproszonego, dzięki czemu renderowane sceny cechują się większą głębią i szczegółowością, sprawiając wrażenie bardziej realistycznych. Wpływ techniki HBAO+ na wygląd gry jest tak samo duży, jak w przypadku filtrowania anizotropowego, antyaliasingu i jakości cieni, ponieważ cieniowanie światła rozproszonego obejmuje każdy piksel wszystkich scen oglądanych w grze Fallout 4, w tym wszelkich dodatków DLC oraz modów, jakie zostały lub zostaną opublikowane w przyszłości. Laptopy poleasingowe

 

W aktualizacji 1.3 pojawiła się też opcja graficzna „Efekty zniszczeń” przeznaczona dla wysokowydajnych procesorów graficznych, która włącza akcelerowany system renderowania cząsteczek oparty na technice NVIDIA FleX. Dotąd każde trafienie w ścianę lub inną powierzchnię dowolną bronią w Fallout 4 skutkowało wyemitowaniem cząsteczek wokół miejsca trafienia, które niedługo potem rozpływały się w powietrzu. Jeśli pocisk trafił w miękką powierzchnię, pozostawiał dziurę lub chmurę kurzu, które znikały równie szybko, jak się pojawiły.

 

Dzięki opcji Efekty zniszczeń gra renderuje pełnoprawne elementy szczątków trafionego przedmiotu, które nie znikają ze środowiska. Szczątki te mogą następnie wchodzić w interakcje z graczem, postaciami NPC, przeciwnikami i wybuchami, dzięki czemu m.in. podmuchy eksplozji rozrzucają odłupane kawałki scenerii w powietrze. komputery poleasingowe

 

Więcej informacji można znaleźć w artykule na stronie GeForce.com klikając tutaj. Czy czytaliście już nasz wyczerpujący przewodnik po efektach graficznych i wydajnośći ? Zachęcamy do lektury, ponieważ zawiera on wszystko, co należy wiedzieć o bogatej oprawie graficznej gry Fallout 4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *